Okna

Producent okien drewnianych

Okna drewniane – okna sosnowe na zamówienie, okna meranti, okna na wymiar producent, najwyższa jakość

Decydując się na okna drewniane do Państwa domu, warto przyjrzeć się uważnie kilku elementom, mającym istotny wpływ na ich jakość.

Niektóre z tych elementów są specyficzne dla okien – na inne elementy zwracamy uwagę wybierając do domu drzwi drewniane, a na inne rozważając najlepsze dla naszych potrzeb drewniane okna. Wybór odpowiedniego drewna do produkcji okien zależy od tego, jakie są nasze potrzeby i jakie efekty wizualne chcemy uzyskać.

Po pierwsze materiał.

Drewniane okna sosnowe

I tak… najtańszym i z tego względu najczęściej stosowanym drewnem do produkcji okien jest drewno sosnowe.

Okna meranti

Jeśli planujecie Państwo zainwestować w okna drewniane i jednocześnie chcielibyście mieć okna o klasę lepsze, bardzo dobrym i popularnym rozwiązaniem jest MERANTI.

Okna dębowe

Dąb jest zdecydowanie najlepszym surowcem budowlanym spośród rodzimych drzew liściastych. Drewno dębowe jest twarde, bardzo wytrzymałe oraz odporne na ścieranie. Cechuje je duża trwałość i odporność na zmienne warunki wilgotnościowe. Trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, a przy tym szlachetne i prestiżowe będą też drewniane okna dębowe.

Po drugie klejonka.

Elitarna grupa stolarzy, w trosce o każdy etap produkcyjny okien drewnianych produkuje klejonkę w pełni samodzielnie. Dbamy o to, aby drewno pochodziło z ekologicznych opisanych certyfikatami regionów. Nasza klejonka nie dość, że jest tworzona z 4 elementów przeciwprężnie, to jako dodatkowe wzmocnienie stosujemy układ nie kładziony, a stawiany, dodatkowo zabepieczając ją drewnianymi lamelami. Dzięki temu, że nasza klejonka jest wytwarzana z kilku elementów klejonych przeciprężnie okna drewniane wytwarzane w Pracowni Dubiński są ponadczasowe, zawsze szczelne i ciepłe.

Po trzecie rodzaj okna.

OKNA JEDNORAMOWE Najczęściej spotykane okna w Polsce to okna jednoramowe. Nazwa ta wywodzi się z tego, że w skrzydle okna (ramie) montowan ajest szybazespolona, jedno lub dwukomorowa, w zależności od grubości okna i jego konstrukcji.

Dziś okna te mogą mieć wiele skrzydeł, różne możliwości stylistyczne i zdobnicze. Często takie okna są montowane w miejsce okien stargo typu, ze względu na niższe koszty, wygodę użytkowania i większą dostępność.

OKNA SKRZYNKOWE Drewniane okna skrzynkowe to okna najczęściej stosowane do dużych, rezydencjonalnych budynków, zwykle remontowanych dworków i pałaców zabytkowych. Dziś nasza Pracownia może pochwalić się wieloma już produkcjami i montażami okien skrzynkowych, których konstrukcje były rekonstrukcjami starych okien, jak również takimi realizacjami, które były unowocześniane i zawiarały połączenie okna krosnowego z pojedynczą szybą na zewnątrz i od wewnątrz szybą zespoloną.

OKNA SASH Okna te, są powszechnie stosowane w krajach anglosaskich. Naszym zdaniem są niezwykle funkcjonalne i piękne. Można je również odnaleźć pod nazwą okna gilotynowe i ta nazwa najtrafniej opisuje specyfikę tych okien. Górne skrzydło okna jest zwykle monotowane na sztywno, a dolne skrzydło można przesuwać z góry na dół. Jest do dobre rozwiązanie dla osob, które chciałyby zachować jak nawięcej miejsca w domu, przy jednoczesnym maksymalnym wykorzystaniu powierzchni parapetu.

OKNA PRZESUWNE Wykorzystanie tego typu okien to najczęściej propozycja dla okien wysokich – balkonowych. Jedno skrzydło montowane jest na stałe, a drugie skrzydło na specjalnej szynie przesuwa się wzdłuż stabilnego okna. To nasza propozycja dla osob, które chciałyby mieć pewność, że otwarcie okna będzie trwałe i żadne podmuchy wiatru nie spowodują nagłego zatrzaśniecia się okna.Rozwiązanie to najczęściej stosujemy u kilentów, którym zależy na nowoczesnym, jasnym wnętrzu.

Po czwarte szprosy.

Szprosy są wykorzystywane zarówno jako element nawiązujący do stylu dawnej architektury, jak i nowoczesny element dekoracyjny. Szczebliny to listwy zamocowane w ramiakach, dzielące skrzydło okienne na mniejsze pola. Obecnie prawdziwe szprosy, tzw. konstrukcyjne, zgodne z powyższą definicją są coraz rzadziej stosowane.

Piękne okna drewniane mogą być niemalże dziełami sztuki. Mogą posiadać rzeźbienia, ozdobne gzymsy, pilastry często stając się pięknym i unikalnym detalem wyrafinowanego stylu.

Konserwatorzy zabytków zwykle stawiają jako wymóg przy renowacji zabytkowych obiektów – ponowne wykonanie okien z drewna, a zwłaszcza okien drenianych skrzynkowych.

Po piąte malowanie.

Malowanie powierzchni jest osobną historią. Malowanie dzielimy na dwie podstawowe grupy. Dla tych którzy chcą aby struktura drewna i słojowatość były widoczne proponuje się lakiery Lazur. Jednak coraz więcej okien maluje się farbami kryjącymi, szczególnie odcieniami bieli i szarości.

Powierzchnię drewna należy najpierw zabezpieczyć przeciwgrzybicznie i przeciw wyciekaniu żywicy lub garbników. Następnie pokrywa się go dwukrotnie lakierem nadającym wykończenie drewna zgodnie z życzeniem klienta. Ostatnią warstą jest lakier nadający powierzchni odpowiedni połysk – matowy, półmat lub połysk. Te dwie ostatnie warstwy powodują nadanie drewnianym oknom ostatecznego szlifu, jak również zabezpieczają je przed działaniem promieni słonecznych i blaknięciu powierzchni drewnianej.

Najlepsze stolarnie stosują technikę malowania elementów okna drewnianego osobno, a dopiero potem wszystkie te elementy są składane w jedną całość. Tu tkwi wielka tajemnica i podstawa jakości produkcji – zmiana procesu. Najpierw malowanie elementów składowych, a dopiero późniejsze składanie ich w całość. Przy zastosowaniu tej techniki, drewno jeśli nawet zapracuje, powierzchnia okna pozostanie niezmienna przez wiele lat. Dlatego warto jest zapytać wybranego przez Państwa stolarza jaką technikę malowania stosuje. Nie ma bowiem nic smutniejszego niż widok popękanych drewnianych okien czy drzwi po kilku latach, za które zapłaciliście z pewnością dużo pieniędzy.

Po szóste szyby.

Czym byłyby prawdziwie piękne okna drewniane bez odpowiednio do potrzeb dobranych szyb. Okno jest nie tylko tym elementem domu, który powinien chronić domowników przed zimnem, jest również naszym polem widzenia świata zewnętrznego.

Oferta producentów szyb jest naprawdę bogata, jednak my po latach doświadczeń współpracujemy z wąską grupą dostawców. Liczy się dla nas precyzja wykonania zespoleń, doskonałe parametry, terminowość i jakość dostarczanych formatek szklanych.

Oferując różne warianty zespoleń nasi klienci mogą również wybrać połączenie ich z metalem, witrażem, czy fazowanym szkłem.

Po siódme montaż ciepły i montaż pasywny.

W przypadku okien należy zwrócić szczególną uwagę na montaż. Na nic ci się bowiem nie przydadzą najpiękniejsze nawet okna drewniane jeśli Państwa stolarz nie zadba o prawidłowy montaż.

Zacznijmy zatem od montażu ciepłego. Przy montażu okien w domu energooszczędnym lub domu pasywnym powinno się stosować taką metodęaby zamontowane okna wykazywały jak najlepsze swoje parametry. Stosujemy tu w zależności od konstrukcji ścianyróżne kompnenty takie jak folie wiatroszczelne, taśmy paroizolacyjne, jak i specjalne taśm puchnące.

Montaż pasywny jest również montażem ciepłym, z tą różnicą że przy klasycznym montażu ciepłym okna wstawiamy w obrysie ścian budynku, a przy montażu pasywnym okno wysuwamy poza zewnętrzny obrys ścian budynku, czyli stosujemy tak zwany montaż w warstwie docieplenia.

Okna meranti i okna sosnowe na wymiar – okna drewniane producent

2. Okna meranti dwuskrzydłowe, zdobione poprzecznymi szprosami. Całość malowana lakierami naturalnymi. Elegancji tym klasycznym oknom dodają starannie dobrane stylistycznie klamki.

Dobre okna drewniane meranti oraz okna sosnowe prosto od producenta

3. Widok na las poprzez szyby okien meranti wykonanych na specjalne zamówienie. Wykończeniem okna są rolety rzymskie.

Okna drewniane na zamówienie – okna meranti i rośliny, producent okien meranti

4. Do naturalnych okien meranti zawsze najlepiej pasują naturalne rośliny.

Luksusowe okna dębowe - ekskluzywne okna drewniane dębowe na wymiar, wysoka jakość

5. Ekskluzywne okna dębowe dwuskrzydłowe, dekorowane szprosem polskim.

Okna dębowe – ekskluzywne okna drewniane na wymiar

6. Te okna dębowe zostały pomalowane dwustronnie w innym odcieniu, na zewnątrz biel, a w środku domu delikatny krem, by idealnie pasowały do wystroju wnętrza.

Okna drewniane dębowe i okna sosnowe - styl prowansalski - klamki prowansalskie

7. Podkreśleniem stylu wnętrza tego domu są zastosowane klamki rustykalne – prowansalskie.

Okna drewniane kuchnia prowansalska – kuchnie angielskie kwiaty

8. W tym domu nawet wykończenie okna podkreśla upodobanie gospodarzy do stylu prowansalskiego poprzez dodanie delikatnych kwietnych wzorów.

Najlepsze drewniane okna dębowe balkonowe, producent okien dębowych na wymiar

10. Okna balkonowe w grubych ramach wykonanych z dębu litego.

Okna rzeźbione drewniane na zamówienie, luksusowe, ekskluzywne okna rzeźbione producent

10. Zewnętrzne dekoracyjne rzeźbienia polskich okien dębowych.

Okna na wymiar – trwałe okna na zamówienie producent

11. Okna dębowe w dowolnych kształtach. Od klasycznych okien szprosowanych, poprzez okna dachowe, aż po nietypowe okna dębowe o owalnych kształtach.

Okna na wymiar, okna drewniane producent, najlepszy producent okien drewnianych

12. Wielkopowierzchniowe okna drewniane – okna dębowe. Dzięki takim powierzchniom okiennym wnętrze domu jest bardzo dobrze doświetlone, a zastosowanie trzech szyb sprawia, że jednocześnie dom jest ciepły.

Okna drewniane skrzynkowe – okna pasywne producent, okna skrzynkowe drewniane na wymiar

13. Okna drewniane skrzynkowe – poza oczywistym pięknem okien skrzynkowych, zastosowano tu dodatkowy element dekoracyjny w postaci odlewów metalowych, wkompowanych w strukturę drewna.

Okna skrzynkowe drewniane – okna na wymiar od producenta zbliżenie

14. Zbliżenie na górną część okna drewnianego skrzynkowego.

Okna skrzynkowe drewniane – dobre i solidne okna pasywne drewniane na zamówienie

15. Okna drewniane skrzynkowe – białe okna drewniane, z dodatkowymi rzeźbionymi elementami dekoracyjnymi.

Okna nietypowe producent – okna nietypowe drewniane na wymiar

15. Okna dębowe w nietypowej wersji produkowane na specjalne zamówienie – Dubiński producent tych okien poza zastosowaniem niezwykle efektownego witrażu Tiffany, dodatkowo zabezpieczył witraż dwiema bezpiecznymi szybami P4.

Okna dębowe drewniane, producent okien drewnianych, okna sosnowe, dębowe, meranti i olchowe

17. Wielkopowierzchniowe okna dębowe ogrodu zimowego.

Okna dębowe – dobre okna drewniane - ogród zimowy

18. Wnętrze ogrodu zimowego wykonanego z drewna dębowego.

Okna drewniane, najlepsze okna na wymiar, producent oferuje okna skrzynkowe, okna pasywne, okna sosnowe, ekskluzywne okna dębowe, okna meranti, okna klasyczne i wszystkie inne na zamówienie – „naturalny” dom

19. Okna dębowe wykonane w Pracowni DUBIŃSKI. Na uwagę zasługują okna wykonane na specjalne zamówienie o łukowym kształcie. Jednocześnie okna piętrowe zostały przyozdobione rogowymi dekoracjami rzeźbionymi, co optycznie sprawiło, że okna są delikatniejsze.

Okna meranti, okna dębowe, okna sosnowe producent, solidne i trwałe okna drewniane

20. Okna drewniane meranti. Przyozdobione zarówno szprosami wiedeńskimi, jak i ślemieniami o dekoracyjnych główkach. Efektowności dodają domowi zarówno okna dachowe półokrągłe, jak i nawiązujące do nich półokrągłe naświetla nad oknami klasycznymi.

Okna łukowe na zamówienie, dobre, drewniane, dębowe okno łukowe

21. Czteroskrzydłowe łukowe okno drewniane dębowe, wokół którego wkomponowaliśmy przepiękną komodę sypialnianą.

Okna drewniane na zamówienie, dobre okna producent

22. Okna drewniane dębowe na zamówienie, dwuskrzydłowe, w których zastosowaliśmy łukowe szprosy konstrukcyjne. Naszym zdaniem to rozwiązanie zapewniło niepowtarzalny efekt.

Okna klasyczne - okna pasywne drewniane, okna skrzynkowe dębowe

23. Okna drewniane skrzynkowe dębowe. Bardzo klasyczna wersja okna dla najbardziej wymagających.

Okna sosnowe producent, najlepsze okna sosnowe na wymiar – drewniane okna sosnowe

24. Dworzec PKP w Malborku. Po renowacji został uznany za RENOWACJĘ ROKU. A my nieskromnie mówiąc mamy w tym swój niebagatelny udział. Wszystkie okna skrzynkowe sosnowe zostały przez nas odrestaurowane.

Drewniane okna meranti na zamówienie, okna drewniane producent, dąb, sosna, meranti, olcha

25. Jeśli mały biały domek śni się komuś – ten jest idealną odpowiedzią na ten sen. Wykonaliśmy okna drewniane meranti dwuskrzydłowe z delikatnymi zarzeźbieniami na ślemieniach. Okna piętrowe przyozdobiliśmy wiedeńskimi szprosami. Całość pięknie się komponuje.

Jeśli podobają się Państwu nasze realizacje, zapraszamy do zapoznania się z pozostałą częścią oferty Pracowni Dubiński. Drewniane okna to tylko jej dość niewielka część. Oprócz drewnianych okien tworzymy dla Państwa również (między innymi) drewniane drzwi zewnętrzne i drzwi wewnętrzne premium, luksusowe drewniane kuchnie na zamówienie i prestiżowe wnętrza z drewna (w tym drewniane schody itp). Produkowane przez nas drewniane drzwi bardzo często są drzwiami mniej lub bardziej przeszklonymi – szczególnie popularne są drzwi zewnętrzne z naświetlem oraz drzwi wewnętrzne przeszklone przeznaczone do ekskluzywnych salonów.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego również w sytuacji, gdy nie znaleźli Państwo na naszej stronie internetowej tego, czego szukali.

Dubiński

DUBIŃSKI – Pracownia Stolarki Artystycznej

83-110 Tczew, ul. Gdańska 32

tel. (+48) 58 53 03 200

kom. (+48) 604 756 498

email: biuro@dubinski.com.pl

Oddziały Dealerskie

Oddział Warszawa

Olga Bączkowska
Email: olga@dubinski.pl
Kom: +48 502 898 806

Salon pokazowy
Ul. Kokoryczki 5 witryna U3
04-191 Warszawa

Oddział Polska Południowa

Radosław Dubiński
Email: wroclaw@dubinski.pl
Kom: +48 602 608 050

Oddział Polska Północna

Żaneta Dubińska
Email: zaneta@dubinski.pl
Kom: +48 602 647 347

Meble kuchenne

Michał Dubiński
Email: michal@dubinski.pl
Mobile: +48 604 756 498