Drewniane okna skrzynkowe

Drewniane okna skrzynkowe

Okna drewniane skrzynkowe były jeszcze nie tak dawno powszechnie używane. Dziś wychodzą z mody na korzyść okien nowoczesnych, wielkometrażowych, zgodnie z resztą z trendami architektonicznymi.  Na szczęście wciąż są spotykane, zwłaszcza w budynkach zabytkowych i wiejskich posiadłościach. Cieszy nas, że wciąż znajdują się chetne osoby stawiające na klasykę. Co jest unikatowego w budowie I użytkowaniu okien skrzynkowych?

Budowa okien skrzynkowych

Nazwa “okna skrzynkowe” bierze swój początek właśnie w ich budowie, która przypomina skrzynkę. Pomiędzy dwoma skrzydłami znajduje się obudowana przestrzeń – ramiak i ościeżnica, które z racji faktu że muszą utrzymać podwójne skrzydła, naturalnie są znacznie grubsze.

Kolejną cechą okien skrzynkowych jest to, że wewnętrzne skrzydła okienne są większe od zewnętrznych, które mogą otwierać się do wewnątrz lub na zewnętrz. Często same skrzydła bywają podzielone na mniejsze – dolne i górne pomiędzy ślemieniem.

Okna drewniane skrzynkowe mogą wyglądać bardzo zróżnicowanie, wybór jest tak szeroki jak tylko podpowiada nam wyobraźnia. Zawsze jednak stanowią one oryginalną dekorację każdego budynku. Nie wypada bowiem aby tak masywne okno nie było ozdobione ornamentem I rzeźbą, czy to na ślemieniu, czy na słupku. Dodatkowym elementem dekoracyjnym okna skrzynkowego są oczywiście szprosy. W przypadku okien skrzynkowych obowiązkowo naklejane obustronnie, jeśli nie stanowiące konstrukcję samego skrzydła okiennego.

Zachęcamy Państwa bardzo serdecznie do tego aby w miarę możliwości czy też okoliczności (budynki zabytkowe) wybierać właśnie okna drewniane skrzynkowe. Stanowią one bowiem nie tylko najdoskonalszą formę przepychu architektonicznego, ale też pełnią niezwykle porządaną funkcję ochrony izotermicznej.

Okna drewniane skrzynkowe – okna pasywne producent, okna skrzynkowe drewniane na wymiar

Jeśli podobają się Państwu nasze realizacje zachęcamy też do zapoznania się z innymi wersjami produkowanych przez nas okien drewnianych (patrz podstrona okna drewniane). Ale drewniane okna (w tym okna skrzynkowe) to przecież nie wszystko, co oferujemy. Produkujemy dla Państwa również m.in. drzwi zewnętrzne, drzwi wewnętrzne oraz drewniane kuchnie na wymiar. Jest w czym wybierać i jest się czym wizualnie delektować. Aby odrobinę ułatwić zapoznanie się z naszymi realizacjami, wymieńmy nasze najważniejsze produkty i strony (lub podstrony) www, na których je prezentujemy:

Ekskluzywne drzwi drewniane (głównie drewniane drzwi dębowe), w tym:

DRZWI ZEWNĘTRZNE:

DRZWI WEWNĘTRZNE:

  • drzwi pokojowe i salonowe oraz kuchenne i łazienkowe, w tym ekskluzywne drewniane drzwi wewnętrzne (pełne) i drzwi wewnętrzne przeszklone.

Jeśli strona dubinski.com.pl była dla Państwa zbyt mała zachęcamy do zajrzenia również na inne strony promujące nasze produkty. Mieszkańcom Warszawy i aglomeracji warszawskiej ( (w kolejności alfabetycznej: Błonie, Brwinów, Grodzisk Mazowiecki, Halinów, Józefów, Karczew, Kobyłka, Konstancin-Jeziorna, Legionowo, Łomianki, Marki, Milanówek, Mińsk Mazowiecki, Nowy Dwór Mazowiecki, Otwock, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Piastów, Podkowa Leśna, Pruszków, Radzymin, Sulejówek, Wołomin, Warszawa, Ząbki, Zielonka, Żyrardów) szczególnie polecamy strony prezentujące nasze drzwi zewnętrzne z montażem, które zostały przygotowane specjalnie dla nich: drewniane drzwi wejściowe, drewniane drzwi zewnętrzne, drewniane drzwi wejściowe do domu.

Oprócz wyżej wymienionych już drzwi wejściowych oraz drzwi pokojowych, kuchennych i łazienkowych (czyli drzwi wewnętrznych), Pracownia Stolarki Artystycznej Dubiński to producent kuchni drewnianych i innych ekskluzywnych mebli na wymiar (poza meblami kuchennymi). Zajmujemy się również renowacją drewna, na przykład rewitalizacją starych drzwi wejściowych do kamienicy, drewnianej bramy do kościoła czy zabytkowych okien skrzynkowych.

Jeśli marzy się Państwu  wykreowanie jakiegoś innego dzieła z drewna (a nawet arcydzieła), które nie zostało uwzględnione na przedstawionych wyżej stronach (niczego podobnego tam Państwo nie znaleźli) chętnie pomożemy przekuć to marzenie w konkretną realizację. Zapraszamy do kontaktu.

Dubiński

DUBIŃSKI – Pracownia Stolarki Artystycznej

83-110 Tczew, ul. Gdańska 32

tel. (+48) 58 53 03 200

kom. (+48) 604 756 498

email: biuro@dubinski.com.pl

Oddziały Dealerskie

Oddział Warszawa

Olga Bączkowska
Email: olga@dubinski.pl
Kom: +48 502 898 806

Salon pokazowy
Ul. Kokoryczki 5 witryna U3
04-191 Warszawa

Oddział Polska Południowa

Radosław Dubiński
Email: wroclaw@dubinski.pl
Kom: +48 602 608 050

Oddział Polska Północna

Żaneta Dubińska
Email: zaneta@dubinski.pl
Kom: +48 602 647 347

Meble kuchenne

Michał Dubiński
Email: michal@dubinski.pl
Mobile: +48 604 756 498