Renowacje

Renowacje drewnianych drzwi, bram, okien, schodów

Pracownia DUBIŃSKI może poszczycić się udziałem w wielu realizacjach mających na celu ocalenie od zapomnienia rezydencji i pałaców RENOWACYJNYCH. Jesteśmy szczególnie dumni z prac wykonanych w dwóch obiektach:

1. Dworzec w Malborku
2. Pałac Arcybiskupów we Lwowie

DWORZEC W MALBORKU

Obiekt pochodzący w XIX wieku po 21 miesiącach kompleksowego remontu odzyskał dawny blask. Podczas oficjalnego otwarcia gmachu wiceprezes PKP nazwał go “perłą architektury dworcowej na skalę europejską”.
Podczas remontu odnowiona została elewacja dworca oraz wnętrza. Zachowane zostały elementy historyczne, np. ślady po kulach z II wojny światowej. Wszystkie detale dopracowano w najdrobniejszych szczegółach: odnowiono stare herby, polichromie, drewniane stropy i kolumny. Zrekonstuowano także dekoracje i złocenia.
Konserwator zabytków otoczył szczególną troską proces renowacji i rekonstrukcji historycznych okien skrzynkowych i drzwi. Na jego zlecenie wykonaliśmy naprawy i konserwacje tak, aby maksymalnie zachować oryginalną tkankę stolarki wszystkich elementów wyposażenia. Do tych prac użyte zostały specjalne, nowoczesne, nanotechnologiczne preparaty, by zapewnić im wyjątkową trwałość i zachować ich charakter. Drewniane okna i drzwi, a wraz z nimi cały dworzec odzyskały swój dawny blask.
Jesteśmy dumni wiedząc, że dzięki naszemu kunsztowi w renowacji całe wyposażenie drewnianego wnętrza dworca w tym jego drewniane drzwi i okna wyglądają dumnie i przyczyniają się do sławy dworca w Malborku jako dworca architektonicznie wyjątkowego.

 

PAŁAC ARCYBISKUPÓW WE LWOWIE.

Jednym z obiektów, w którego rewitalizacji mieliśmy zaszczyt brać udział, była pękna zabytkowa Rezydencja we Lwowie. Budynek w XIX wieku zastaliśmy w stanie smutnego zniszczenia. Najgorzej przedstawiały się piwnice, gdzie stropy i ściany zostały całkowicie zawilgocone i zniszczone. Stan wewnętrzny całego budynku przedstawiał się niewiele lepiej niż pomieszczeń piwnicznych.
Prace remontowe obejmowały wiele aspektów zniszczonego budynku, w ich ramach Pracownia Dubiński wymieniła wszystkie drzwi wewnętrzne i schody drewniane. Jesteśmy dumni z naszej realizacji na rzecz lwowskiej spuścizny kultury i architektury. Jako jedyni spośród wielu wykonawców otrzymaliśmy list z podziękowaniami i rekomendacjami dotyczącymi jakości wykonania prac, rzetelności i terminowości.

Rzeżbione drewniane elementy renowacje drewna specjalista, dobry cieśla

1. Tak wygląda rzeźbiony element dekoracyjny przed i po renowacji.

Okna drewniane i drzwi drewniane sosnowe okna skrzynkowe, okna pasywne na wymiar

2. Dworzec w Malborku. Nasz chluba i duma. Pięknie udało nam się przywrócić dawny blask sosnowym oknom skrzynkowym.

Okna drewniane renowacja okna sosnowe – firma rewitalizacja drewna

3. W trakcie procesu renowacji.

Okna skrzynkowe drewniane na wymiar - okna sosnowe na zamówienie, pasywne

4. Zielone okna skrzynkowe wykonane z drewna sosnowego.

Drzwi wewnetrzne drewniane - drzwi sosnowe producent, renowacja drewna specjalista

5. Drzwi wewnętrzne drewniane, wykonane na zamówienie w procesie odtworzeniowym.

Drzwi drewniane sosnowe drzwi wewnetrzne, renowacja drewna specjalista, elementy rzezbione

6. Elementy dekoracyjne drzwi sosnowych wewnętrznych, dworca w Malborku. Ręczna płaskorzeźba znacznie podnosi elegancję tych drzwi.

Drzwi wewnetrzne olchowe na zamowienie wysoka jakosc – drzwi rzezbione na wymiar element

7. Element dekoracyjny drzwi wewnętrznych olchowych, Pałacu Arcybiskupów we Lwowie.

Drzwi wewnętrzne olcha luksusowe i ekskluzywne drzwi rzeźbione producent, drzwi drewniane na wymiar od producenta, renowacja drzwi drewnianych

8. Drzwi wewnętrzne dekorowane ręczną rzeźbą.

Drzwi wewnętrzne drewniane rzeźbione, herb rzeźbiony na drzwiach drewnianych wewnętrznych – producent

9. Herb rzeźbiony jako dodatek artystyczny drzwi wewnętrznych.

Drzwi wewnetrzne drewniane rzezbione ekskluzywne, specjalista renowacji drewna - elementy drzwi rzezbionych

10. Ozdoby dekoracyjne ekskluzywnych drzwi wewnętrznych, wykonanych w stylu pałacowym.

Drzwi wewnętrzne pałacowe producent – najlepsze drzwi drewniane na zamówienie

11. Eleganckie, pałacowe drzwi wewnętrzne, pojedyncze i podwójne.

Ekskluzywne, luksusowe, pałacowe schody drewniane dębowe, producent schodów drewnianych na wymiar, specjalista od renowacji i rewitalizacji mebli drewnianych i innych elementów z drewna

12. Pałacowe schody dębowe.

Schody drewniane – ekskluzywne schody dębowe producent, renowacja drewna specjalista

14. Połączenie kolorystyczne brązu i kości słoniowej nadało tym olbrzymim i masywnych schodom odrobinę lekkości.

Drzwi drewniane sala balowa drzwi wewnetrzne, specjalista renowacji drewna, najlepszy cieśla

14. Widok sali balowej. Całość prezentuje się niezwykle bogato i elegancko. Połączenie kremowych olchowych drzwi rezydencjonalnych z czerwienią ścian tworzy wyjątkowy efekt.

Brama kościelna rewitalizacja - bramy drewniane dębowe producent, bramy drewniane renowacja

15. Dębowa brama kościelna wykonana zrewitalizowana z pietyzmem i szacunkiem.

Ekskluzywne drzwi wewnętrzne producent – drzwi drewniane na wymiar sapelli luksusowe

16. Ekskluzywne drzwi wewnętrzne stanowią niesamowitą dekorację pałacu.

Jeśli podobają się Państwu prezentowane na zdjęciach powyżej realizacje naszej pracowni, zachęcamy do zapoznania się też ze zdjęciami innych aranżacji i produktów stolarki otworowej stworzonych w naszej firmie. Oprócz rewitalizacji zabytków i renowacji różnorodnych starych drzwi czy okien Dubiński to producent drzwi zewnętrznych i wewnętrznych, drewnianych okien i ekskluzywnych drewnianych mebli na wymiar, przede wszystkim mebli kuchennych. Omówmy je po kolei.

 

DRZWI ZEWNĘTRZNE PREMIUM

Nasze drzwi zewnętrzne premium i drzwi ekskluzywne to doskonałej jakości produkty na wymiar znane ze swojej wyjątkowej jakości, trwałości i stylistyki. Ze zdjęciami naszych drzwi wejściowych można się zapoznać głównie w zakładce “drzwi zewnętrzne” niniejszej strony, na której zamieszczone zostały fotografie przedstawiające drzwi zewnętrzne drewniane pełne oraz drzwi zewnętrzne z naświetlem / przeszklone. Na realizacje drzwi frontowych naszej pracowni można też natknąć się na kilku mniejszych stronach, które powstały dla naszych Klientów zamieszkujących Warszawę i okolice (w kolejności alfabetycznej: Błonie, Brwinów, Grodzisk Mazowiecki, Halinów, Józefów, Kobyłka, Konstancin-Jeziorna, Legionowo, Łomianki, Marki, Milanówek, Mińsk Mazowiecki, Nowy Dwór Mazowiecki, Otwock, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Piastów, Podkowa Leśna, Pruszków, Radzymin, Sulejówek, Wołomin, Ząbki, Zielonka, Żyrardów). Na łamach poniższych stron www mieszkańcom aglomeracji warszawskiej oferujemy drzwi zewnętrzne z montażem:

Mogą tam Państwo zapoznać ze zdjęciami różnorodnych drewnianych drzwi zewnętrznych do domu, w tym oczywiście drzwi dębowych, charakteryzujących się niepowtarzalną estetyką i wyjątkowo dobrymi parametrami użytkowymi i funkcjonalnymi.

 

DRZWI WEWNĘTRZNE PREMIUM

Pracownia Stolarki Artystycznej Dubiński to producent drzwi wewnętrznych. Zapraszamy do przeglądania zdjęć naszych drzwi pokojowych, kuchennych i łazienkowych na stronie dubinski.com.pl: drewniane drzwi wewnętrzne premium, ale też na innej stronie stworzonej w celu promowania naszych produktów: drzwi pokojowe na wymiar. Drewniane drzwi wewnętrzne produkowane są przez nas zarówno w wersji bez szyb, jak i jako drzwi wewnętrzne przeszklone (np. ekskluzywne drzwi do salonu).

 

CO JESZCZE PRODUKUJEMY?

Produkcja drewnianych drzwi wejściowych i drzwi wewnętrznych i renowacja zabytków z drewna to oczywiście nie wszystko czym się na co dzień zajmujemy. Produkujemy też drewniane meble kuchenne (których zdjęcia oprócz strony dubinski.com.pl można również znaleźć na stronach: kuchnia drewniana, meble kuchenne drewniane i kuchnia drewniana.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego również jeśli wśród naszych realizacji nie udało się Państwu znaleźć tego, co było szukane.

Jeśli mają Państwo ochotę na stworzenie jakiegoś arcydzieła z drewna – chętnie pomożemy.

Dubiński

DUBIŃSKI – Pracownia Stolarki Artystycznej

83-110 Tczew, ul. Gdańska 32

tel. (+48) 58 53 03 200

kom. (+48) 604 756 498

email: biuro@dubinski.com.pl

Oddziały Dealerskie

Oddział Warszawa

Olga Bączkowska
Email: olga@dubinski.pl
Kom: +48 502 898 806

Salon pokazowy
Ul. Kokoryczki 5 witryna U3
04-191 Warszawa

Oddział Polska Południowa

Radosław Dubiński
Email: wroclaw@dubinski.pl
Kom: +48 602 608 050

Oddział Polska Północna

Żaneta Dubińska
Email: zaneta@dubinski.pl
Kom: +48 602 647 347

Meble kuchenne

Michał Dubiński
Email: michal@dubinski.pl
Mobile: +48 604 756 498